شستن قابلمه با مایع ظرفشویی فوفل موجب بروز سکته در زنان می شود

چیزهایی هست که همه در خانه دارند. یکی از این موارد ضروری مواد شوینده هستند. اگرچه امروزه ماشین ظرفشویی رایج است، اما محبوبیت مایعات ظرفشویی دستی به هیچ وجه تغییر نکرده است.

بلافاصله بعد از شوینده های لباسشویی، آنها بزرگترین گروه مواد شیمیایی خانگی هستند. این به دلیل تعدادی از عوامل است. برخی از مصرف کنندگان هنوز شستن دست را ترجیح می دهند، به خصوص برای ظروف کم.

برخی از اقلام قابل شستشو در ماشین ظرفشویی نیستند و علاوه بر آن مواد شوینده ظرفشویی کاربردهای جایگزین زیادی دارند. در این مقاله خواهید آموخت که مایعات ظرفشویی از چه موادی تشکیل شده اند و چه کارهای دیگری می توانند برای شما انجام دهند.

پس ترکیب شیمیایی مواد شوینده ظرفشویی چیست؟ مایع ظرفشویی فوفل مانند کل بازار مواد شیمیایی خانگی، دارای طیف متنوعی از محصولات هستند. بنابراین مردم چگونه یک محصول خاص را انتخاب می کنند؟

وقتی وارد یک فروشگاه می شوید، یکی از اولین چیزهایی که کم و بیش آگاهانه به آن توجه می کنید، ظاهر محصول است. با این حال، حتی بهترین ظاهر و محصول زیبایی شناختی، اثرات مورد انتظار را تضمین نمی کند. بنابراین، محصولات از این نوع باید دارای ویژگی های عملکردی مناسب مانند:

  • راندمان بالا در حذف خاک
  • بدون لکه یا رگه روی سطح تمیز شده
  • خاصیت کف کنندگی خوب
  • راندمان بالای محصول
  • سازگاری کافی
  • شستشوی آسان ظروف شسته شده
  • غیر سمی و بی خطر برای پوست
    سه مکانیسم اصلی برای از بین بردن کثیفی از سطوح سخت وجود دارد. اینها شامل اقدامات شیمیایی، مکانیکی و شوینده است. شستشوی دستی ظروف عمدتاً با عمل مکانیکی و با استفاده از آب گرم و مواد شوینده انجام می شود.

هیچ کس از شستن ظروف خوشش نمی آید، اما یک شوینده خوب می تواند کار را بسیار کم دردسر کند. برای اینکه زندگی شما را کمی آسان‌تر کنند، کارشناسان CHOICE آخرین آزمایش دقیق آزمایشگاهی خود را انجام داده‌اند تا ما بهترین شوینده‌های ظرفشویی را بیابند، و کدام یک قطعاً باید لیست خرید شما را برای همیشه کنار بگذارند.

آنها حتی یکی را پیدا کردند که قیمت آن 2 دلار به ازای هر 100 میلی لیتر است و نسبت به شستن بشقاب های شما با آب ساده قدیمی موثرتر است.

اشلی ایردیل، کارشناس ظرفشویی CHOICE توضیح می دهد: «ما 39 مایع ظرفشویی محبوب را با استفاده از بشقاب هایی که به طور مداوم با غذاهای مختلف از جمله بولونیز و زرده تخم مرغ کثیف شده بودند، آزمایش کردیم.